Haber

Atık Jilet Toplama Kampanyası Ankara’da Devam Ediyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) ve Ankara Berberler Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nın düzenlediği ‘Atık Jilet Toplama Kampanyası’ devam ediyor. Sokak hayvanlarının ve kağıt toplayıcıların israfını önlemek amacıyla 2019 yılında başlatılan proje kapsamında bugüne kadar 300 kilo atık tıraş bıçağı geri dönüşüme kazandırıldı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin Ankara Berberler, Esnaf ve Sanatkarlar Odası işbirliğiyle 2019 yılında başlattığı ‘Atık Jilet Toplama Kampanyası’ devam ediyor. Kullanılmış jiletlerin geri dönüştürülmesi, sokak hayvanlarına ve kağıt toplayıcılara zarar verilmemesi amacıyla başlatılan kampanya kapsamında başkentte hizmet veren 3 bin 100 berbere atık jilet toplama kutusu dağıtıldı. Kampanya ile 2019 yılında 300 kiloya yakın tıraş bıçağı çöpe atıldı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Kent Estetiği Dairesi Atık Koordinasyon Şube Müdürlüğü Kontrol Şefi Çiğdem Mercan, “Berberler, Sanatkarlar ve Sanatkarlar Odası ve belediyemiz işbirliği ile atık jiletlerin geri dönüşüme katılmasını sağladık. Bu projede çalışıyoruz. Ankara’da 3 bin 100 berber esnafıyla 2019’dan bu yana 300 kiloya yakın tıraş bıçağı çöpe atıldı” dedi.

BERBERLERDEN MANSUR YAVAŞ’A TEŞEKKÜRLER

Ankara Berberler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Sezayi Kara, şunları söyledi:

“2019 yılında çöp toplayıcılarımızı ve çöple beslenen hayvanlarımızı korumak için jiletleri çöp bidonunda toplayıp geri dönüşüme kazandıralım diye projemizi Cumhurbaşkanımıza götürdük. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız Mansur Yavaş’a teşekkür ediyoruz. Bu konuda da bize yardımcı oldu.Berberlerimiz artık jiletleri kutulara topluyorlar.Dolan kutuları odamıza getiriyorlar.Binlerce tıraş bıçağını bu şekilde geri dönüşüme kazandırdık.Bu konuda bize verdiği destekten dolayı Sayın Cumhurbaşkanımıza teşekkür ederiz. Tek bir sokak hayvanını bile kurtardıysak ne mutlu bize.”

Kaynak: ANKA / Yeni

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu